Inline popup

Den flamenka představí andaluské legendy i interprety ze Slovenska, Čech či Iránu

 

Praha bude opět slavit Mezinárodní den flamenka. Od 23. do 26. listopadu bude díky festivalu příznačným názvem Den flamenka na různých místech znít originální tradiční flamenko i jeho modernější verze. Hvězdou první velikosti bude La Moneta, jedna z nejslavnějších tanečnic současné španělské flamenkové scény, v jejímž uhrančivém pohledu, dokonalém pohybu a výrazu se odráží hloubka a dlouhověkost flamenkového umění. Slovenská flamenková kapela Remedios oslaví 15. let na scéně s mimořádným hostem, dlouholetým zpěvákem Paca de Lucíi Duquendem. Zahraje také další slovenská kapela Ponte Pardo, která se věnuje stylu flamenco nuevo i vynikající iránsko-český Shahab Tolouie Quartet s originální fúzí flamenka, perské hudby, etna a jazzu.

 

Součástí festivalu bude také pestrý doprovodný program, zahrnující dílny se španělskými lektory, filmové projekce, besedy pro školy i širokou veřejnost, flamenkový bazar, kurz španělské gastronomie, oživení španělských restaurací hudbou a tancem či den otevřených dveří flamenkových akademií. Program uzavře velká flamenková fiesta. V Malostranské besedě bude již od 23. října až do 26. listopadu ke zhlédnutí výstava Španělské flamenco v Čechách.

 

Día del Flamenco, Den flamenka - to je 16. listopad, tedy den, kdy v roce 2010 bylo flamenco zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Česká republika se připojí flamenkovým festivalem již potřetí. Festival Den flamenka právě nyní zahajuje předprodej, podrobné informace na www.denflamenka.cz .

 

Zveřejněno: 18/09/2017Comments (0)