Inline popup

Petr Vágner podpořil šampióna v extrémním běhu Pavla Paloncýho

 

Paloncý zdolal neuvěřitelných 430 km náročné trasy a do cíle doběhl jako první. Zlatou medaili získal za náskok 9 hodin přede všemi soutěžícími. Českého šampióna přišel podpořit moderátor a herec Petr Vágner, který závodí v těchto brutálních outdoor závodech již několik let. Vágner na konferenci oznámil, že by se rád příští rok zúčastnil právě tohoto závodu pod Paloncýho vedením. 
   
Při čtyřdenním nonstop závodě do času stráveného na trati počítají veškeré aktivity sportovců během cesty: spánek, jídlo, přestávky. Sportovci jsou nuceni zdolat náročný terén s převýšením přes 11 500 m, plný močálů a bažin, ale i hor, větru a sněhu. Letos běžci z celého světa bojovali s obrovskou nepřízní počasí, kdy byl kvůli zimě a mlze dokonce přerušen. „Od startu do cíle mi to trvalo téměř 110 hodin neustálého vypětí a boje. Ten závod měl všechno, co bychom od brutálního závodu mohli chtít, “ komentuje svoji účast v Montane Spine Race Pavel Paloncý. „ Výkon Pavla mne neskutečně zaujal a jelikož jsem milovník adrenalinu, rád bych si podobnou extrémní soutěž vyzkoušel také,“ sdělil v Aqua Palace Petr Vágner.
 
Informace o přípravě Pavla Paloncýho na Montane Spine Race
 
„Trénink a příprava na takto specifický závod, stejně jako celá příprava Pavla spočívá především v jeho schopnosti a kondiční připravenosti zvládat nečekané situace a stav únavy. 
Dokonalé doplňování správné energie, ať už v podobě Edgar. power drinku nebo jiných cukrů a v neposlední řadě i díky svalovému propojení všech částí posturálního systému, které tvoří oporu při extrémním dlouhodobém  zatížení,  je základním požadavkem, který musíme v tréninku respektovat,“ vysvětluje Josef Andrle, kondiční trenér, který Pavla na závod připravoval.

 

Zveřejněno: 25/01/2018Comments (0)