Inline popup

Elán v Brně provede fanoušky historií kapely i Československa.

Elán v Brně provede fanoušky historií kapely i Československa. Vstupenky rychle mizí. Už jsou jen na stání.

 

Scéna, které dominují velké ledkové stěny s videoobsahem, jenž fanoušky provede po klíčových momentech kapely i historii Československa. Tak bude vypadat scéna podzimního halového brněnského koncertu Elán 50. Vstupenky na vystoupení 20. října v DRFG Areně rychle mizí, zbývají pouze na stání. Lze je zatím ještě koupit exkluzivně v síti TicketLIVE.

 

S vizuálním konceptem scény přišel Vašo Patejdl. Přijde nám skvělé na výročním turné k padesátinám zavzpomínat nekomentovanými záběry z archívu. Vybíráme jak videa z historie kapely, tak i historie Československa, protože i vývoj našich obou zemí ovlivňoval události v Elánu,“ prozrazuje manažer skupiny Michal Čimera. 

 

„Na turné lidé uvidí nový program postavený hlavně na hitech, který okoření smyčce nebo tři vokalistky. Vše jsme pojali ve velkém,“ říká.  

 

Video z aktuálního kncertu v Bánské Bystrici, které napoví, jak bude scéna vypadat. https://youtu.be/Dly4TFJq3RQ      

 

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala čtrnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na 80 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara), Jano Baláž (zpěv, kytara) a Vašo Patejdl (klávesy, zpěv), kteří společně skládají písně. V současnosti s nimi skupinu Elán tvoří Peter Farnbauer (kytara, zpěv), L'ubo Horňák (klávesy), Števo Bugala (bicí), Richard Šimurka (saxofon), Martin Haas (pozoun) a Samuel Šimek (trubka). Pro turné Elán 50 kapelu rozšíří smyčce a tři vokalistky Zuza Ďurdinová, Kristína Mihalová a Laura Wengová. 

Zveřejněno: 09/09/2018Comments (0)