Inline popup

The Ills zveřejnili Squarevoucher - první singl a video z nového alba

Fanoušci slovenské skupiny The Ills se už nemůžou dočkat jejich pátého alba, které vyjde za měsíc - 19. 2. 2019. Dnes tato kapela, která je v holandském Groningenu na největším evropském showfestivalu Eurosonic, zveřejnila první chuťovku - singl Squarevoucher. 

Skladba dnes oficiálně vyšla na webu Bandcamp a klip na Youtube, v nejbližších dnech bude dostupná i na ostatních digitálních platformách. Premiéru měla ale už v pondělí na irské rozhlasové stanici RTÉ 2FM v prestižní show Dana Hegartyho. "Zvuky seizmických tvarů!" napsal Dan o The Ills na sociálních sítích. "Už název říká, čím jsme se při této skladbě inspirovali," odkazuje kytarista kapely Martin Iso Krajčír na kultovní projekt Squarepusher britského producenta Toma Jenkinsona, který právě 17. ledna oslavuje narozeniny. "Když přišel čas na nahrání dalšáho alba, věděli jsme, že se musíme posunout dál. Předešlé album Ornamental or Mental bylo úspěšné, ale nechtěli jsme nahrát jeho pokračování. Vydali jsme se na novou cestu, Squarevoucher je jedním z jejích výsledků. Lidé budou možná překvapení." dodává Iso. 

Koncem minulého roku natočili The Ills i videoklip. "V podstatě to je náš první opravdový videoklip se vším, co k němu patří, takže jsme si jeho natáčení skutečně užili," spokojeně hodnotí natáčení bubeník L´uboš Hodás. Klip se pod taktovkou režisérky Anastasie Rudakovej natáčel v ateliéru A X S, v bratislavském  Bohema Bare a na Zohoři při Malackách, na jeho tvorbě se podíleli i kameraman Michal Furda, Mitch Martinez a Radka Šišuláková, o střih se postaral Iso. "Aňa se přesně trefila do atmosféry skladby, takže natáčení šlo samo," dodává L´uboš. "Byla strašná zima a bylo to únavné utrpení, ale my jsme si to pořádně užili, byl skvělý pocit na klipu dělat a pak jej i vidět." 

Album s tajemným  názvem Disco Volante/ Mt. Average vychází již 19. 2. 2019 na dvojitém albu Deadred Records/ Starastic Records. Nové skladby The Ills poprvé odehráli na probíhajícím Eurosonicu a odezva publika byla úžasná. "Jak říká Iso, vydali jsme se na novou cestu. A nemůžeme se dočkat!" doplňuje L´uboš. 

Zveřejněno: 17/01/2019Comments (0)